stepanivnaСьогодні на сесії Львівської міської ради прийнято ухвалу «Про надання згоди на оголошення окремому об`єкту – дерево породи «ліщина» за адресою: м. Львів, вул. Козацька,11-А пам`яткою природи місцевого значення».

Національним музеєм-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» було розроблено наукове обґрунтування історичної цінності дерева «Ліщина Олени Степанівни».
«З огляду на те, що будинок на вул. Козацькій, 11-А у Львові визнано пам’яткою історії (охоронний №1285) саме тому, що тут жила легендарна Олена Степанівна – військовик, педагог, науковець, громадський діяч, то цілком логічно було б надати охоронний статус і живій пам’ятці – дереву, котре посадили Олена Степанів-Дашкевич та Ярослав Дашкевич під вікнами свого помешкання.

Оголошенням цінних природних та історичних зелених насаджень об’єктами природно-заповідного фонду забезпечить збереження їх цілісності», — зазначили в управлінні екології та благоустрою ЛМР.

Довідка:
Олена Іванівна Степанів (*7 грудня 1892, с. Вишнівчик, Перемишлянський повіт, нині Перемишлянський район, Львівська область — † 11 липня 1963, Львів) — український історик, географ, громадська та військова діячка, перша в світі жінка, офіційно зарахована на військову службу у званні офіцера, четар Української Галицької Армії. Сестра Ананія Степаніва, мати Ярослава Дашкевича.
В`язень радянських таборів.

Джерело Львівський портал

Додано 21.03.2014