Donbas_Afisa-smallЛьвівський музей історії релігії спільно з Асоціацією музеїв і галерей міста Львова у п’ятницю, 20 лютого 2015 року, запрошує всіх охочих на лекторій Лесі Гасиджак на тему «(Не)Відомий Донбас: історичні міфи та культурні реалії». Початок о 16.00.

Ще 5 років тому теми «Донбасу» не існувало в інформаційному просторі України. Всі знали, де він знаходиться, та знання закінчувались на поняттях «шахтарі», «вотчина президента» та «найкращий футбольний клуб». Проте зміни настали несподівано і є досить болючими. Про Донбас не говорить і не пише хіба лінивий, хоча в «дореволюційний час» і науковці, і культуртрегери, і політики всіляко намагалися його оминати, як прийнято робити з гострими кутами.

Також надзвичайно руйнівним є фактор протиставлення Сходу і Заходу в дискурсах політиків з низьким рейтингом, що має свої наслідки при очевидній відсутності базових знать в громадян України про історичні, культурні та ментальні особливості регіону – що визначає відцентрові тенденції у свідомості населення. Саме тому головним завданням лекторію є припідняти завісу над особливою історією регіону, зупинитися на чинниках, які впливали на формування ідентичності його населення і дати відповіді на багато запитань, які є актуальними для сьогодення.

 

 

Зокрема, під час лекторію мова піде про те,

  • коли в Дикому Полі з’явилися українці та хто й коли освоював приазовські степи;
  • що таке «євроінтеграція по-донецьки» та як вона проходила в ХІХ ст.;
  • яким був геополітичний вибір Донеччини на початку ХХ ст.;
  • кому і для чого вигідно вважати Донбас поліетнічним регіоном;
  • чому радянське минуле на Донеччині виявилося найбільш стійким;
  • як «Всесоюзна кочегарка» перетворилася на «українську біду»;
  • як на карті Донеччини з’явилися компактні поселення бойків тощо.

Лекторій складається з 2-х лекцій тривалістю 1 година кожна.

Вартість вхідного квитка на лекцію – за ціною вхідного квитка до музею: 10грн. 

Місце проведення: Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1).

Леся Гасиджак - к. і. н., етнолог, фахівець з етнокультури донецького регіону. Старший науковий співробітник Відділу культурологічних досліджень Науково-дослідного інституту українознавства, редактор Інтернет-порталу «Музейний простір», співробітник ГО «Український центр розвитку музейної справи». У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Процеси трансформації етнокультури українців Донеччини наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст».