У ЗСУ треба відновити українські військові традиції, натомість прибравши радянські. Про це під час прес-конференції заявив голова ЛОО ВГО «Спілка офіцерів України» Петро Костюк.

«У нас йде певне роздвоєння, бо армія багато в чому ще залишається радянською. Ось наша дійсно героїчна 24-та бригада. Хто знає її повну назву? «24-та окрема механізована Самаро-Ульянівська, Бердичівська, ордена Жовтневої Революції, Тричі Червонопрапорна, орденів Суворова і Богдана Хмельницького Залізна бригада iмені князя Данила Галицького», яка, до речі, один з цих червоних прапорів отримала за війну з Фінляндією. Ще один приклад — «128-ма окрема гвардійська гірсько-піхотна Туркестансько-Закарпатська двічі Червонопрапорна бригада». Немає у нас в армії 128-ої бригад. Тобто потрібно міняти все – назви, нумерацію, звання, символіку. У нас навіть багато частин не мають українських бойових знамен – згадайте, з чим Мамчур у Криму йшов на росіян», – заявив Петро Костюк.

Він нагадав, що і професійні свята військових мають радянське походження і не мають нічого спільного з історією української армії.

«Нацгвардія святкує у день внутрішніх військ, прикордонники – в той день, який був у радянській армії. День інженерних військ у нас 3 листопада – у день коли був підірваний радянськими саперами Успенський собор в Києві. Десантники святкують разом з росіянами, а згадайте спільні святкування українських та російських флотів у Криму і чим це все закінчилося», – додав Петро Костюк.

Армії потрібна реформа ідеології, переконаний офіцер Західного регіонального медіа-центру Міноборони Тарас Грень.

«У нас немає закладу, який би готував український військових ідеологів і пропагандистів. На нижчому і середньому рівні ще якась робота ведеться, але вища ланка не працює. Нам потрібно замінити всю верхівку, яка керує замполітами», – заявив офіцер.

В ЗСУ треба створити Інститут військової історії, кажуть експерти, однак зараз цим ніхто не займається.

«Мене запрошували у литовський генштаб, мені звідти замовляли статті, але до мене ніколи не зверталися з наших Міноборони чи Генштабу. Зараз в АТО є мобілізовані історики, які заряджають гармати, але могли б більше користі принести, спілкуючись з військовими, займаючись просвітництвом. У нас є науковці, які замаються усіма напрямками української військової історії. Якщо б була політична воля влади зібрати їх усіх в Києві, вони б за кілька тижнів розробили ідеологічну концепцію армії засновану на наших традиціях», — заявив історик Руслан Забілий.

Новий погляд