1У вівторок, 24 лютого 2015 р., у Червоноградській гімназії, відбувся методичний семінар на тему «Тоталітаризм та його наслідки у розрізі вивчення історії» для викладачів та старшокласників. У заході як експерти брали участь Ігор Дерев’яний – історик, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Соломія Онуфрів – журналіст та психолог, доцент кафедри української преси факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.

Учасники семінару дискутували про ознаки тоталітаризму в його історичних проявах на прикладі нацизму та комунізму. А також обговорили особливості демократичного устрою як противаги тоталітаризмові. Промовці звернули увагу на історію протистояння 11016314_934880039863727_1239426784_nтоталітаризмові в Україні в ХХ ст., а саме  –  український визвольний рух, котрий для багатьох мешканців регіону є елементом родинної історії. Під час обговорення учасники семінару окремо зосереджувалися  і на проблемі наслідків тоталітарного минулого та його впливу на психологічний портрет громадянина, зокрема підкреслювали й перспективні методи у суспільній діяльності для подолання тоталітарного минулого.

Методичний семінар мав на меті опрацювати різноплановий досвід подолання наслідків тоталітаризму в сучасному суспільстві, виробити рекомендації для втілення у життя позитивних сценаріїв цього досвіду, показати альтернативний спосіб формування політичної нації та становлення індивідуума як відповідального громадянина через власну самоактуалізацію шляхом сповідування демократичних ідей.