Стівен Гарпер, Прем'єр-міністр Канади, у зверненні з нагоди 79 роковин Голодомору закликав всіх канадців вшанувати пам'ять мільйонів вбитих варварським комуністичним режимом Сталіна. Він підкреслив, що цим актом геноциду прагнули притіснити українську національну свідомість.

Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті Прем'єр-міністра Канади Statement by the Prime Minister of Canada on the 79th anniversary of the Holodomor

Цієї суботи я запрошую всіх канадців вшанувати пам'ять мільйонів чоловіків, жінок і дітей – в основному, йдеться про українців, але також про казахів та росіян, – які загинули під час Голодомору-геноциду 1932—1933 років, вчиненого варварським комуністичним режимом Йосипа Сталіна”.

говорить очільник Канадського уряду.

Пан Стівен Гарпер пояснює: “Відправляючи політичних лідерів, духовенство та науковців у концтабори, безжально позбавляючи невинних сімей продуктів рослинництва і тваринництва, необхідних для виживання, “совєти” прагнули притіснити українську національну свідомість.”

Але дух українського народу нездоланний. Його сини й дочки вистояли під час цих та інших темних часів для того, щоб стати на ноги і зрештою скинути радянські кайдани, борючись за цінності, які ми шануємо сьогодні: свободу, демократію, права людини і верховенство закону”

йдеться у звернені.

Прем'єр-міністр Гарпер зауважив – Канада горда з того факту, що має понад мільйон громадян українського походження. “Багато з них втратили своїх близьких під час цього жорстокого акту злоби, Голодомору, – підкреслив пан Гарпер. – Наш уряд визнає ці втрати.У 2008 році Канада стала першою країною, яка визнала цю ганебну сторінку в історії людства як акт геноциду, а крім того, була першою західною країною, котра визнала незалежність України. Два роки тому я мав за честь висловити пошану до жертв Голодомору у меморіалі й музеї у Києві.”

Прем'єр-міністр Гарпер закликав громадян Канади приєднатися до українських канадців під час заходів у пам'ять про жертв Голодомору по всій країні, пом'янути тих, хто загинув під час цієї сумної сторінки історії.

Нагадаємо, сьогодні о 14:00 від метро Арсенальна у столиці України рушає жалобна хода до Національного меморіалу Голодомору. Усіх киян та тих, хто має нагоду бути в Києві, Громадський комітет запрошує зібратися для спільного вшанування пам’яті жертв геноциду. Цьогоріч заходи присвячені, зокрема тим, хто рятував співвітчизників у 1932-33 роках.

О 16:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої мільйони українців запалять свічки біля меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Громадський комітет зі вшанування пам’яті жертв Голодомору закликає усіх українців запалити свічку пам’яті на своєму вікні та прийти на жалобні заходи.

В усіх обласних центрах України на центральних площах пройдуть організовані Громадським комітетом з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні жалобні заходи, загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті». Пом’януть жертв Голодомору 24 листопада також і в багатьох країнах світу.

Анонс заходів: http://www.holodomor33.org.ua/category?id=4  

Зустрічі в соцмережах: http://www.facebook.com/events/301601559944842http://vk.com/event45717514.

До складу Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні увійшли 37 знакових постатей у науковому, мистецькому та громадському житті країни: Ольга Богомолець, В’ячеслав Брюховецький, Володимир В’ятрович, Володимир Василенко, Іван Васюник, Василь Вовкун, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Іван Дзюба, єпископ Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Олександр Іванків, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Неля Лавриненко, Олександр Максимчук, Василь Марочко, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Лесь Танюк, Володимир Тиліщак, Ігор Юхновський.