DSC05664

1 березня міністр громадянства, імміграції та багатокультурності Канади Джейсон Кенні, який репрезентує уряд Стівена Гарпера перед етнічними громадами Канади, та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Трой Лулашник під час перебування у Львові відвідали з колегами Національний музей меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Генеральний директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий розповів зацікавленій українською історією делегації з Канади про створення музею у колишній слідчій в’язниці спецслужб трьох окупаційних режимів: польського, нацистського та радянського, провівши гостей експозицією, розташованою як на першому поверсі тюрми, спорудженої 90 років тому, так і у в’язничному подвір’ї.

Трагічні сторінки воєнного лихоліття, пов’язані з «Тюрмою на Лонцького», виявилися для гостей не такими вже й далекими чи відстороненими: як з’ясували поміж собою відвідувачі, радник з питань культури канадської амбасади у Києві є чоловіком онуки Костя Цмоця –референта Служби безпеки ОУН, якому у вересні 1943 року вдалося вирвати з гестапівських затінків «Тюрми на Лонцького» Ярослава Старуха та Дмитра Грицая.

Джейсон Кенні додатково поцікавився нюансами тюремного побуту, нацистського переслідування і винищення євреїв, а також тим, чи діяла в’язниця вже за часів незалежності України. Зворушений побаченим та почутим, міністр громадянства, імміграції та багатокультурності Канади залишив запис у музейній книзі відгуків.DSC05667