За роки існування Аушвіцу, там було вбито близько мільйона євреїв. Окрім євреїв, ромів та радянських полонених, в’язнями табору також були кількасот членів ОУН (б), яких туди відправили нацисти за проголошення Акту відновлення Української Держави.  Про взаємовідносини євреїв та бандерівців у таборі смерті нам розповіла історикиня Олеся Ісаюк.

«Я вірив, що Бог є. Я навіть молився йому, щиро молився. Але мене заарештували з батьком і сестрою, і Бог не хотів нам допомогти. А одного разу вивели нас на цвинтар і казали роздягатися. Я плакав, я цілував землю і просив Бога, щоби він врятував нас. Та він не хотів. Батька розстріляли. Потім один з тих, що в них на шапці смерть, зловив сестру за коси й стрілив. А мене не вбили, а привезли сюди. І ви кажете, що є Бог?», — так члену ОУН (б) «Булату» про свою складну долю розповів чотирнадцятирічний єврейський хлопчик Горман, який так само, як і «Булат» був відправлений у німецький концентраційний табір Аушвіц.

Детальніше за посиланням:

https://hromadskeradio.org/programs/zustrichi/vid-pomichnyka-do-neytralnogo-sposterigacha-yak-yevreyi-ta-banderivci-vyzhyvaly-v-aushvici