Vystavka-syla-voliУ містах Львівської та Івано-Франківської областей до 71-ї річниці створення УПА продемонструють виставку «Сила волі. Провідники визвольного руху». Про минуле боротьби та особистого життя командирів УПА Романа Шухевича і Василя Кука, засновника ОУН Євгена Коновальця та лідера визвольного руху Степана Бандери покажуть у фотографіях, архівних документах та спогадах їхніх сучасників.

Демонстрація виставки відбудеться:

— Жидачів — 13—14 жовтня;

— Коломия — 13—14 жовтня;

— Перемишляни — 19 жовтня;

— Ходорів — 20—21 жовтня;

— Стрий — 26—27 жовтня.

«Перед глядачем постає шлях кожного з чотирьох провідників: Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича та Василя Кука. Від народження до загибелі. Про вибір і жертву кожного. Про час, у який вони жили. Про дилеми, які вони вирішували. Про бої і протистояння, в яких вони перемогли. Чи програли. Втім їхній фізичний програш обернувся перемогою духу. Яким чином — про це теж у виставці», — говорять організатори.

Виставка «Сила волі. Провідники визвольного руху» є розповіддю про долі лідерів на тлі історичної доби, містить чимало світлин та архівних документів, багато з яких представлені уперше. Авторами є історики Центру досліджень визвольного руху та Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний, Василь Стефанів та Андрій Шевців, дизайн виконала Ольга Сало.

Організатори — Центр досліджень визвольного руху, Зарваницька ініціатива, Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»

Контактний телефон: +380 63 688 04 39