діяспораУкраїнська діаспора вшанувала пам'ять жертв політичних репресій в «Тюрмі на Лонцького» у Львові.

Понад сто учасників X Світового Конґресу Українців (СКУ) із 20 країн світу відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій зазначив важливість місії музею, «бо він допомагає нам не забувати тернистий шлях до незалежності і зобов’язує віддано працювати для добра українського народу».

Панахиду на в'язничному подвір'ї відслужив Голова Центру військового капеланства отець Степан Сус. «Тут катували і мучили тих, хто називав себе українцями. Мучили їх за те, що вони намагалися бути вірними своєму народу, своїй культурі, традиції, тоді, коли держави як такої не існувало. І сьогодні ми творимо для них пам'ять, щоб ці злі моменти історії ніколи більше не повторилися. Ми повинні бути разом одним народом однієї традиції незалежно від того, в якій частині світу ми проживаємо», — зазначив священнослужитель.

Делегатів вітали директор музею Руслан Забілий та заступник директора Центру досліджень визвольного руху Аліна Шпак. Руслан Забілий наголосив, що «музей є важливою ланкою в творені національної політики пам’яті. Між іншим, завдяки йому українське суспільство може успішно подолати наслідки тоталітаризму, а українці стати ближчими і зрозумілішими світовій спільноті».

По закінченню молитви люди піднялись на другий поверх тюрми для спілкування, знайомства між собою та екскурсії музеєм.

"Жахливо, в яких умовах утримували людей лише за їхні політичні та життєві переконання, " — прокоментувала побачене українка з Австралії Євгенія Шольц.

«67 років тому у цих стінах утримували мою матір, — сказав голова організації українців Іспанії Юрій Чопик. – Моя бабця і мамин брат носили передачі. Звідси маму відправили у табори. Вона повернулась і я дякую матері і батьку, що вони навчили мене любити Україну та боротися за неї. На уроках у наших суботніх школах ми розказуємо молодому поколінню про те, що було. Намагаємось зробити так, щоб вони не розчинились у чужому середовищі».