25 – 26 червня 2019 р. науковий співробітник Національного музею- меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Віктор Сеницький взяв участь у міжнародній науко конференції «Людина і техніка у визначних битвах світових воєн ХХ століття». Організаторами конференції були Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Україна) та Жешувський університет (Республіка Польща).

У своїй доповіді «Наказ № 41 як джерело для вивчення німецьких антиповстанських заходів» дослідник розповів про наказ № 41, розкрив плани німецьких окупантів щодо знищення сил повстанців на території Волині в червні 1943 р. Дане дослідження було побудоване на поступового розборі та аналізі наказу № 41.

Антиповстанська боротьба німецьких окупантів на території Волині є важливим чинником контролю окупованих німцями територій. Без проведення таких акцій неможливо знищити сили руху опору, заставити місцеве населення підкорятися, і примусити його до праці на користь окупанта.

Для боротьби з українськими повстанцями німці залучали поліцейські формування (шуцполіція, жандармерія), спеціальні команди СД, а також вермахт. Було встановлено німецькі частини залучені до даної операції, а також  вказано імена деяких керівників цієї операції. Згідно чіткого плану, бойові одиниці мали переміщатися по території і знищувати повстанців. У наказі № 41 є чіткий поділ функцій між силами, які були залучені до антиповстанської операції. СД займається розвідкою, і на основі наданих розвідувальних даних, поліція і вермахт займаються знищенням повстанців.

Актуальність даного дослідження у наш час полягає у відсутності наукових праць із такого аспекту історії, як антиповстанська боротьба. Не зважаючи на досить добре дослідження тематики українського визвольного руху (ОУН і УПА), тема антиповстанських операцій німецьких окупантів досі недосліджена.

Таким чином, наказ № 41 є важливим джерелом для вивчення німецьких антиповстанських заходів, в яких відображена мета, завдання, а також сили окупантів, які вони залучили до боротьби проти українських повстанців у червні 1943 р. на Волині.