626859_1_w_1000

18 травня Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» у Львові запропонував відвідувачам «Ночі музеїв», приуроченої до Міжнародного дня музеїв, цікаву та насичену програму.

Унікальний музей, розташований у колишній слідчій в'язниці НКВД і гестапо, запрошував безкоштовно відвідати у вечірній час це знакове для колективної пам'яті українців місце, а також зустрітися із відомими кінорежисерами, співаками, письменниками та громадськими діячами.

Програма розпочалася о шостій годині вечора панахидою за жертвами репресій тоталітарних режимів біля хреста на подвір'ї музею.

На першому поверсі похмурої споруди, в напівтемному кабінеті слідчого відбувалася історична реконструкція подій радянської доби. Відвідувачі стали свідками жорстоких багатогодинних допитів українських патріотів функціонерами НКВД. Всім бажаючим давали змогу побувати на місці арештованого і переконати слідчого в злочинності совкової ідеології. Ролі слідчого, вартових та арештантів дуже переконливо виконували учасники товариства «Пам'ять».

 

Під час «Ночі музеїв» в музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» також можна було власноруч виготовити листівки чи маки пам'яті, переглянути як художні, так і документальні виставки й кінофільми.

На подвір'ї розклали ватру біля якої активісти ГО «Борець» запрошували до спільного виконання патріотичних пісень.

Автор: Ярослав Тимчишин

Gazeta.ua