18:00 — 24:00
Музей у колишній в’язниці КГБ і гестапо запрошує на ніч до музею: дізнайтеся, як командир УПА вбив генерала, який депортовував кримських татар; навчіться виготовляти повстанські листівки; відвідайте допит у тюремній камері та мистецьку програму. Як завжди, тільки в ніч музеїв буде відкрито тюремний підвал, де виставлятиметься зброя УПА.
«Ніч музеїв» у «Тюрмі на Лонцького» незмінно викликає ажіотаж зацікавлених відвідувачів своєю насиченою програмою. Тому важливою частиною святкової програми стануть виступи струнного квартету доценту ЛНМА ім. М. Лисенка Тараса Менцинського, співи Романа Ковальчука та Софії Федини.
Як і кожного року, у підвалах музею виставлятимуть зброю періоду визвольного руху українців у XX сторіччі. Історичні реконструктори Товариства «Пам’ять» відтворюватимуть сцени із в’язничного побуту і влаштують для охочих інсценізацію слідчого допиту, а музейний художник-реставратор навчитьсамотужки виготовляти повстанські листівки підручними засобами.
Цьогорічна «Ніч музеїв» до Міжнародного дня музеїв у «Тюрмі на Лонцького» приурочена 25-річчю повернення на батьківську землю кримських татар.
«З 18 по 20 травня 1944 року була проведена операція НКВД із примусового виселення кримських татар до Узбекистану, Казахстану, Таджикистану. Переживши розстріли, знущання, голод і спрагу у 1944 році, кримські татари почали повертатись на рідну землю лише у 1989 році. Попри спроби недопустити акції вшанування загиблих та репресованих у Криму, тут, у Львові, ми не втрачаємо зв’язок і зберігаємо пам’ять для українців», — говорить директор музею Руслан Забілий.
У музеї гостям пропонують живе спілкування із представники кримськотатарської громади у Львові, лекцію про родинні спомини Аліма Алієва (організатора кримськотатарських фестивалів), документальну виставку «Депортація кримських татар», тематичні відео.
Увечері можна буде насолодитись народною музикою, мистецькими акціями з театром, поезією.
До виставлених арештантських вишивок із Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів до Львова прибуде унікальний експонат: бронежилет голови Проводу ОУН(б) Ярослава Стецька. Також будуть представлені 30 оригінальних світлин провідника та його охоронців у Альпах.
Повна програма тут.
Музей відкриває вам свої двері — гостинно запрошуємо усіх охочих. Вхід на усі заходи вільний.
Адреса: Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», м. Львів, вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. Брюллова).