Представники науково-популярного журналу  та однойменного українського веб-порталу Музейний простір Владислав Піоро і Анастасія Чередниченко відвідали Національний музей–меморіал жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького” у перший робочий день 2012 року.

Голова правління Українського центру розвитку музейної справи Владислав Піоро разом із своїми супутницями залишились глибоко враженими від побаченого у „Тюрмі на Лонцького”, де прослухали екскурсію і зустрілися із директором музею Русланом Забілим.

„Ми вперше у цьому музеї, що розповідає про трагічні події нашої історії. Як відвідувачі ми пережили справжнє емоційне потрясіння від екскурсії. А як колеги – запропонували партнерство й допомогу у тих кроках, що їх робить молодий музейний колектив”

сказав Владислав Піоро.

Олена Чередниченко поінформувала про структурну реорганізацію апарату Міністерства культури, під егідою якого тепер працює заснований з ініціативи львівської громади Національний музей-меморіал „Тюрма на Лонцького”.

Гості із столиці подарували директору музею Русланові Забілому літературу із теорії музеології та примірники журналу „Музейний простір” із додатками CD-дисків із віртуальними турами музейними експозиціями. Схожий віртуальний тур розташований і на оновленому сайті музею „Тюрма на Лонцького”, де окрім того міститься чимало інформації про історію колишньої політичної в’язниці окупаційних режимів трьох влад: польської, більшовицької та нацистської.