IMG_138923 квітня 2015 р. музейні працівники Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» провели майстер-клас із виготовлення фетрових маків для учнів 5 класу середньої школи № 3 міста Львова.

Дана акція була одним із перших заходів у рамках відзначення 70-х роковин Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. До кінця місяця заплановано проведення ще декількох аналогічних майстер-класів для учнів львівських шкіл.
Нагадуємо, що червоний мак є європейським символом пам’яті жертв Першої та Другої світових воєн. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. У зв’язку з трагічними подіями останнього року трактуємо її й як символ пам’яті за загиблими у війні на Сході країни.
Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн квітки розроблено харківським дизайнером Сергієм Мішакіним за сприяння Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Графічне зображення символу є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі.
Важливо прищепити молодому поколінню усвідомлення, що жодні геополітичні досягнення, здобуті внаслідок воєн не варті ні одного втраченого людського життя, а непереможним є той народ, котрий пам’ятає своє минуле і своїх героїв.

 

IMG_1237
« 1 of 44 »