У стінах Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» за великої зацікавленості відвідувачів відбулися Перші «Стусівські читання», — захід зібрав понад сотню слухачів!

У „Стусівських читаннях” взяли участь актори Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса, колектив якого неодноразово звертався до творчості Стуса, підготувавши у час заборони сценічній вечір його поезії та створивши згодом драматичну симфонію „Східна легенда, або Марко Проклятий”.

У музеї-меморіалі, інтер’єр якого достеменно наближався до умов, у яких радянська тоталітарна система безжально нищила одного із найвизначніших українських поетів кінця XX ст., вірші Васила Стуса звучали по-особливому.

Поезії Стуса, убитого у пермському концтаборі напередодні його висунення на Нобелівську премію, читали засновник Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка заслужений діяч мистецтв України, режисер Володимир Кучинський, та молоде покоління курбасівців — актори Денис Соколов і Олег Онещак та режисер Євген Худзик.

Читання відбулись у рамках програми «Скарби слова Львівщини: організація творчих. літературних зустрічей відомих митців з метою виявлення нових талантів».