Початок онлайн-трансляції семінару «Доступ до архівів: законодавство, практика та громадські ініціативи» — середа, 28 березня, 10:00.

На семінарі йтиметься про те, яким є законодавство і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном. Історики, архівісти та журналісти обговорять проблеми в пошуку інформації про жертв політичних репресій та злочини тоталітарного режиму.

В рамках заходу Центр досліджень визвольного руху презентує довідник «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів». А також будуть оприлюдненні результати експертного опитування і моніторингу роботи архівних установ, в яких зберігаються документи радянського періоду. З дослідження можна буде дізнатись про перепони в доступі до інформації, про невідповідність архівів сучасним стандартам роботи (зокрема, скільки місяців треба очікувати на дозвіл використовувати власний ноутбук);  про ціни на архівні послуги;  про те, які з українських архівів найбільш недоступні на двадцятому році незалежності.

Переглянути он-лайн трансляцію на нашому сайті можна 28 березня починаючи з 10:00.