У п’ятницю, 17 лютого о 17.00 у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького” у Львові на вул. С. Бандери, 1 ( вхід з вул. К. Брюллова) відбудеться творча зустріч із автором виставки „Колима / ГУЛАГ/ Аляска”- фотохудожником Володимиром Оглобліним (Харків).
У рамках творчої зустрічі: слайд-програма „Тут народжується день. Магадан” із коментарями автора та урочисте закриття виставки „Колима/ ГУЛАГ/ Аляска”.
Володимир Оглоблін 40 років мандрує світом із фотокамерою. У його колекції – неймовірні краєвиди із Каракумів, Алтаю, Таймиру, Тянь-Шаню, Якутії, Криму, Карелії, Уралу, Карпат… Він уміє дістатися туди, куди не кожен зможе, і побачити те, що недоступне погляду інших –особливу красу. Фотографуючи, він захоплюється, відкриває і пізнає, а, пізнаючи, не припиняє милуватися і зворушуватися.
„На Колимі справді день народжується раніше, аніж на материку, що сприймається не тільки як метафора, а й як стан духу , — бо всі розуміють: звідси можна тільки відлетівши вирватися в інший „потойбічний” материковий світ. Колима далека не тільки в географічному сенсі, а й з погляду житейського сприйняття комфорту й щастя. Це сформувалося довгими десятиліттями ГУЛАГівської системи ізоляції, котра залишила свою незриму тінь на цьому краї. Ось чому будь-які відвідини Колими – завжди калейдоскоп складних почуттів, думок, прояви якоїсь прихованої генетичної пам’яті, де зберігається і спливає навіть те, що було не з тобою. Магадан відкрився мені якось зовсім несподівано, із першими теплими променями червневого сонця, коли сіра палітра за одну ніч заяскріла усіма барвами. Кожний день приносив нові відкриття, нові враження, що їх я й намагався зобразити”, — довірливо зізнається Володимир Оглоблін.
Раді будемо познайомити галичан із непересічним слобожанським автором репортажних і пейзажних світлин та розкішних фотоальбомів.
Вхід до музею, на закриття фотовиставки та слайд програму Володимира Оглобліна – вільний!