У вівторок, 8 грудня, У Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відкрилася виставка, приурочена 80-літтю громадської діячки, письменниці-шістдесятниці, політув’язненої радянських таборів Ірини Калинець.
Виставка є даниною пам’яті цій непересічній жінці, яка була ініціаторкою створення та покровителькою музею, що постав на місці слідчої тюрми окупаційних режимів.
Виставка складається з 15 банерів, на яких відтворено основні віхи життя та діяльності Ірини Калинець: дитинство, навчання у школі та університеті, одруження, народження доньки, участь в русі шістдесятників, правозахисна та самвидавна діяльність, арешт, суд, заслання, повернення до Львова та активна робота в справі національного відродження на межі 1980–1990-х років, в українському парламенті, здобутки в роки незалежності.
Авторка виставки, наукова працівниця музею Ірина Єзерська, намагалася передати не лише факти життя дисидентки, а й за допомогою фото та спогадів її друзів, однодумців, рідних, суть та глибину її особистості. Експонуватиметься вона в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» впродовж грудня 2020 – січня 2021 рр. Згодом планується демонстрація виставки в Львівському державному ліцеї ім. Героїв Крут, коло витоків якого стояла Ірини Калинець та школах Львівщини.
Виставка створена у співпраці Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Львівської обласної державної адміністрації.