Від 12 жовтня до 10 листопада Львівщина прийматиме XIV Мандрівний  міжнародний  фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Львівській області.

Львівську програму укладено із 24 фільми з різних країн світу, серед обраного – 6 українського виробництва. Фестиваль відбуватиметься на 11-х відкритих майданчиках, з них –  6 у Львові й 5 –  в області.

Основні локації  у Львові – Львівський палац мистецтв, Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького», Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Центр Митрополита Андрея Шептицького  Українського католицького університету, додаткові – Перша львівська медіатека, Львівський обласний молодіжний центр та  кафе «Вірменка». Передбачені також спеціалізовані покази для школярів, студентів, освітян, поліцейських, бібліотекарів.

В області покази відбудуться в 10-х населених пунктах – Бродах, Буську, Дрогобичі,  Жовкві, Трускавці, Сокалі, Червонограді, Соснівці, с. Запитові Кам’янка-Бузького району, с. Переспі Сокальського району.

Головна тема цьогорічного фестивалю – «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують, що до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі та спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору.

Співзвучну темі фестивалю фотовиставку «Пізнаючи, не нашкодь» про негативний вплив туризму на Говерлу, та загалом діяльності людини – на Українські Карпати, розгорнуть у музеї «Тюрма на Лонцького»  молоді науковці із географічного факультету ЛНУ ім. І.Франка. Музей стане місцем спілкування з істориками й етнологами, а також –  експертних дискусій та теми зоо- та природозахисту.

Тематичні блоки фестивалю сформовані відповідно до цільової аудиторії партнерів фестивалю та обраних локацій:

DOCU/PUBLIC  — різні відкриті локації  для змішаної аудиторії у місті Львові та області;

DOCU/YOUNG — спеціалізовані покази для школярів та студентів, згідно запрошень та акредитації на базі навчальних закладів, бібліотек, відкритих креативних просторів у місті Львові та області;

DOCU/POLICE — спеціалізовані покази для патрульних поліцейських міста Львова згідно із запрошеннями та акредитацією на базі Львівського палацу мистецтв.

У Львові також відбудуться два правопросвітницькі заходи для освітян на теми «Гендерна політика в школі та «Права дитини в школі», мета яких – посилити правову обізнаність та спроможність вчителів, адміністраторів та інших представників шкіл.

Фільми демонструватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами. Вхід на всі заходи фестивалю вільний!

 

 

Учасни(ці)ки брифінгу:

 1. Ніна Хома – регіональна координаторка XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, директорка ГО «Патронус»;
 2. Вікторія Садова – представниця ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ» – регіонального співорганізатора XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA;
 3. Амет Бекіров – громадський діяч, голова правління ГО «Арекет», розвиває в Дрогобичі культурну дипломатію;
 4. Андрій Мочурад – керівник ГО «Граніт».

Довідка

Мета Мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю – ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.  Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Регіональні організатори: ГО «Патронус» та ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Регіональні партнери:

 

 • Львівський палац мистецтв
 • Львівська обласна універсальна наукова бібліотека
 • Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»
 • ГО «Граніт»
 • ГО «Арекет»
 • ГІ «Дрогобич Добрий Дім»
 • ГО «Промінь змін»
 • Управління забезпечення прав людини Національної поліції України
 • Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради
 • Навчально-методичний центр освіти м. Львова
 • Центр Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету
 • Львівський державний університет внутрішніх справ
 • Середня загальноосвітня школа №38
 • Середня загальноосвітня школа №48
 • Львівська обласна адміністрація, департамент внутрішньої та інформаційної політики
 • Червоноградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
 • URBAN бібліотека в м. Трускавці
 • Буська центральна районна бібліотека для дорослих
 • Жовківська центральна районна бібліотека
 • Бродівська центральна районна бібліотека
 • Бібліотека-філія селища Запитів Кам'янка-Бузької РЦБС
 • Кафе «Вірменка»

 

 

Інформаційні партнери: ТРК «Львів», міжнародний культурний портал «Експеримент»

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні

К/о Ніна Хома,  тел. 063 171 40 48

К/о Вікторія Садова, тел. 093 011 22 65