Мандрівний фестиваль є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Після показів у Києві, які цього року відбувалися з 25 до 31 березня, Docudays UA вирушив у подорож Україною.

До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 8-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних фестивалів документального кіно.

Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем «звичайної» людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.

Покази фестивальних фільмів відбуваються у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках тощо. Ефект від перегляду фільмів підсилюється зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами в молодіжних аудиторіях.

У Львові, де мандрівний фестиваль організовує постійний партнер — МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ», базовим майданчиком для показу фільмів, присвячених правам людини Docudays UA стане кінолекторій Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів „Тюрма на Лонцького”.

Розпочнеться фестиваль прес-конференцію, яка відбудеться об 11.00 у середу 7 грудня у книгарні „Є”. Учасниками прес-конференції будуть Ніна Хома ( МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ»), Віталій Разік (РГФ «Право і демократія»), провідний спеціаліст взаємодії із засобами масової інформації управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Мирослав Демків та Євген Філіппов (ГО «Корпус свободи»).