У п’ятницю, 18 травня, отець-диякон Роман Коляда із авторською серією імпровізаційних музично-психологічних портретів «Людина, яка навпроти» стане почесним гостем «Ночі музеїв» до Міжнародного дня музеїв у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові.

Роман Коляда, який рідко фіксує свої твори нотописом, від чого їхнє звучання завжди залишається неповторним, приїде післязавтра із Києва до Львова, щоб зробити презентацію музичної програми «Людина, яка навпроти» під час «Ночі музеїв» у музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького».

Проектом передбачено створення серії імпровізаційних звукових портретів історичних осіб, котрі свого часу були під слідством у тюрмі на Лонцького, таких як Степан Бандера, Микола Лебедь, Катерина Зарицька, Кость-Арпад Березовський, Дмитро Клячківський, Ярослав Старух, Дмитро Грицай, Іван Климів, Наталя Шухевич, Юрій Шухевич, Ігор та Ірина Калинці, Михайло і Богдан Горині, В’ячеслав Чорновіл, Стефанія Шабатура, Ірина Сеник, Зорян Попадюк та інші.

«Моя музика — це пропозиція, запрошення кожному знайти окремий світ, але не окремий як відокремлений, а окремий як унікальний, індивідуальний. Я рідко пишу ноти, найчастіше імпровізую, щоб музика з’являлася, як спалахує полум’я. Це те, що я називаю натхненням: той момент істини, який виникає в процесі живого музикування. За словами Валентина Сильвестрова, музика повинна захопити зненацька... І це буде справжня музика, яка людей, щира музика. А це головне:отут просто грати, як ти відчуваєш. Сама музика, зростає нелінійно, вочевидь це експоненціальне зростання. Є якийсь внутрішній зміст, емоції, світорозуміння, які хочеться донести саме в музичній формі через базу звукових о,разів. Зрештою, кожен мій твір — результат, якщо не тематичної, то структурної, емоційної імпровізації»

пояснює Роман Коляда, твори якого мають виразну авторську інтонацію.

Концерт Романа Коляди у Львові розпочнеться о 19.00 у п’ятницю. 18 травня, за адресою .вул. С. Бандери, 1 (вхід з вул. К.Брюллова), третій поверх.

Вхід вільний!

Довідка

о.Роман Коляда — диякон (рукоположений у сан 17 квітня 2010 року), піаніст-імпровізатор, журналіст, радіо- та телеведучий, поет. Народився 6 квітня 1976 року у Києві. Вчився у Коржівській СШ, Баришівській ДМШ (фортепіано, кларнет), Київській НМАУ ім.П.І.Чайковського (ІТФ, випуск 1997 року). Вчиться у КПБА (заочно). Одружений, двоє дітей. Служить штатним дияконом Свято-Юріївської парафії УПЦ КП. Працював на телебаченні (УТ-1 — редактор і ведучий1995-96 р., ведучий програми «Діалоги з Романом Колядою» на каналі «Культура» 2011 р., канал ТЕТ — 2000—2001 р.), радіо (сценарист ток-шоу 1997—2001 р. на студії «Майдан» радіо «Голос Києва», режисер, ведучий, заступник головного редактора радіо «Ера» на «Промені» та на УР-12001-2002 р., ведучий програм «Радіо-Ера» FM 2002—2009 р., заступник головного редактора, ведучий програм , ведучий ток-шоу «Український вимір» на УР-1 від 2010 р., директор радіо «Промінь» УР-2 від 2011 р.) та у пресі (заступник головного редактора«Ізвєстія в Україні» 2010 р, тепер колумніст).

Дискографія: «Trinity» (2001), «Беззахисна ніжність Live!» (2006), «Погляд в небо» (2008), «Танець любові та розлуки» (2009), «Янголи повертаються» (2011)
Бібліографія: 2000 — КМЦ «Поезія» збірка «Святі вітряки» (укр., рос. мовами), 2006 — «Континент-Прим» «Чимчикуючи містом». (укр. мовою), публікації у «Дніпрі», «Літературній Україні». Інтернет публікації на poezia.org та maysterni.com.ua.

Нагороди: Орден св.Нестора Літописця ІІІ ст., св. Рівноапостольного кн. Володимира. (обидва УПЦ).