У п’ятницю, 9 грудня, до Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» зійшлися восьмикласники Львівської ЗОШ №3, щоб узяти участь у заході, організованому спільно із Центром «СІМ» й приуроченому до Міжнародного дня прав людини.

Від музейних працівників школярі довідалися про Загальну декларацію прав людини, схвалену Організацією об’єднаних націй та про діячів Української гельсінської групи, 40-річчя від дня створення якої минає цього року. Виступ музейної зберігачки фондів і дослідниці дисидентського руху Ірини Єзерської, яка прочитала про УГГ лекцію у супроводі відео-презентації восьмикласники винарогодили оплесками.

Окрім біографій членів УГГ школярі довідалися також про боротьбу львівської правозахисниці, письменнниці і фундаторки музею Ірини Калинець, отримавши змогу ознайомитися із документальною виставкою, присвяченою її життю та творчості. Але найбільше враження справили на дітей рукотвори українських в’язнів сумління – різдвяні вітальні поштівки із Сибіру.

Відтак восьмикласники взяли участь у майстер-класі із виготовлення новорічних листівок із Різдвяною атрибутикою. Майстер-клас підготували і провели музейні співробітниці Ольга Зброжко та Ірина Дуткевич. Діти не тільки залюбки виготовляли барвисті поштівки, а й писали зворушливі поздоровлення воїнам АТО, адже саме вони зараз захищають наші права на свободу і незалежність.

 фотозвіт події