20 березня відійшла у вічність відома поетеса, громадська діячка, учасниця українського правозахисного руху, дружина і соратниця — В’ячеслава Чорновола Атена Василівна Пашко. Похорон Атени Пашко відбудеться 23 березня. Прощання з покійною проходить у храмі на Аскольдовій могилі у Києві.

Самовіддана жінка, вона прожила складне і мужнє життя. Народжена в патріотичній родині, вона вже у 7-му класі писала повстанські вірші, передавала їх УПА (на кілька з них було створено пісні), у 12-річному віці носила секретні матеріали з рідного села Пруси (тепер Бистриця на Дрогобиччині) до сусіднього Бикова. Переїхавши в 60-х роках до Львова, мала широке коло спілкування з українською інтелігенцією з-поміж шістдесятників. За свої виступи на оборону репресованих діячів української культури неодноразово зазнавала утисків і мала заборону на друк творів, пережила обшуки, звільнення з роботи й ув’язнення. 1969—1972 рр. Брала участь у виданні підпільного журналу «Український вісник».

З 1980-х років поезії Атени Пашко друкувалися за кордоном. З її книжок – найвідоміші збірки поезій «На перехрестях» (Мюнхен, «Сучасність», 1989), «На вістрі свічки» (Балтимора-Торонто, 1991), «Лезо моєї стежки» (Київ, «Смолоскип», 2007). Атена Пашко – Голова Союзу Українок (з 1991 р.). Багатолітній член Політради і Проводу Народного Руху України. Президент Міжнародного благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.), який вивчає, популяризує й увічнює пам’ять славетного Героя України, зокрема, виданням 10-томника його «Творів».