Відомий радянський політв’язень, поет, публіцист, історик та діяч українського національного руху Валентин Мороз у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» презентує перевидання першого тому своєї монографії «Україна у двадцятому столітті».

15 червня, неділя
13:00
Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»
м. Львів, вул. С. Бандери, 1 ( вхід з вул. К. Брюллова)

Valentyn-Moroz

(фото з сайту www.ldufk.edu.ua)

До яких сучасних трагедій призвів  шизофренічний ренесанс неосталінізму, що став справжнім бичем нинішнього суспільства? Як виробити україноцентричний погляд на історію? Як навчитися уникнути пропагандистських штампів при описі суперечливих подій та складних часів? Як ставитися до державних діячів минулого? На ці та інші питання можна буде знайти відповідь під час розмови із Валентином Морозом.

Загальним  ключем монографії є україноцентричний погляд дослідника та аналітика на національно-визвольну боротьбу українців та проблеми становлення і втрати держави в XX столітті.

Видані у Львові упродовж 2005—2012 років два томи монографії «Україна у двадцятому столітті» Валентина Мороза відзначаються особливим стилем викладу, що робить історіографічний твір захопливим чтивом. У спробі уникнути пропагандистських штампів, автор не зуживає до історичних осіб однозначних наличок героїв чи зрадників, а намагається подати мотивацію їхніх дій у певні періоди, кожен із яких по-своєму був суперечливим і складним. Діячів, котрі волею обставин чи іронією долі опинялися біля керма історичних процесів та на чолі української держави, Валентин Мороз змальовує як у позитивних, так і в негативних ракурсах, оцінюючи їхні вчинки суто на базі історичних фактів, а не особистого ставлення.

Вхід вільний.

 

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:
history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 247-45-22