23-24 та 30-31 січня ГО «Патріотичні ініціативи» організовує Львівську сесію проекту «Відкрита школа історії»
Львівська сесія проекту включатиме відкриті лекції, дискусії та круглі столи на суспільно важливі історичні теми, котрі так чи інакше стають інструментом пропаганди. Львівська сесія буде розділена на два умовні блоки, тематикою яких будуть українсько-польські взаємини й українсько-єврейські стосунки на терені Галичини.
Окрім українських істориків та політологів, спікерами на сесії виступлять науковці з різних інституцій Польщі, та представники єврейської громади Львова. Усі учасники та слухачі зможуть безпосередньо поспілкуватися та подискутувати з спікерами проекту. Участь є безкоштовною.
Заняття пройдуть у приміщенні Інституту народознавства НАН України (м. Львів, проспект Свободи, 15) та Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (м. Львів, вул. Степана Бандери, 1).
Метою проекту є створення платформи громадянської освіти та суспільного діалогу в галузі історії, а також поширення демократичних цінностей. «Відкрита школа історії» передбачає впровадження суспільного діалогу та поширення знань про проблеми історії України, її міжнародних зв'язків та демократичної традиції серед усіх верств населення.
23-24 січня – «Польські дні» проекту, де буде розглянуто проблематику українсько-польських стосунків, спільного історичного досвіду та порівняння вирішення соціальної та політичної пострадянської проблематики в Україні та Польщі.
30-31 січня – «Єврейські дні». Будуть розглянуті такі питання: українсько-єврейських стосунків, становище єврейської громади у Львові в зрізі століть, єврейська культурна спадщина, міжнаціональне порозуміння.
Спікери проекту – науковці та діячі із Ягеллонського та Варшавського університетів, Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ, Інституту національної пам'яті у Катовіцах та Інституту Національної Пам'яті у Кракові, Наукового центру юдаїки та єврейського мистецтва ім. Ф. Петрякової, Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» а також представники Українського інституту національної пам’яті.
Партнери проекту: Інститут історії України НАНУ, Український інститут національної пам’яті, Інститут народознавства НАНУ, Історичний факультет Київського національного університету ім. Шевченка, Національний музей історії України.
«Відкрита школа історії» – це спільний громадський проект від ГО Патріотичні ініціативи та громадського проекту Likбез. Історичний Фронт. Проект спрямовано на розвінчання історичної міфотворчості та ідеологізації історії. Інформація, яку отримають слухачі, допоможе орієнтуватися у тих історичних темах, що на сьогодні стають об’єктом маніпулювання під час інформаційної війни та політичних дискусій. Проект є некомерційним та позаполітичним.
РОЗКЛАД
ПОЛЬСЬКИХ ДНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ СЕСІЇ
Інститут Народознавства НАН України (просп. Свободи 15)
23 січня
10:00 — 11:20 «Міфи і факти про історію називання і формування території України». Кирило Галушко
11:30 — 12.50 «Люстрації у Польщі. Юрисдикція інституту національної пам'яті». Ярослав Подворський
14:00 — 15:20 «Жіноча історія: особливості, засади, потенціал». Оксана Кісь
15:30 — 16:50 «Концепція Європейського Союзу та польська історична пам'ять». Гжегож Піонтковський
17:00 — 18:20 «Краків-Львів зв'язки вчених в кінці дев'ятнадцятого століття-середини двадцятого століття». Пшемислав Марцін Жуковскі
24 січня
10:00 — 11:20 «Історія з розкладок: минуле на сторінках популярних періодичних видань України». Олександр Андрощук
11:30 — 12:50 Як писати історію України та Польщі враховуючи спільну спадщину? Адам Редзік
14:00 — 15:20 «Таблоїдизація історії: роль мас-медіа у висвітленні польсько-української війни 1942—1947 років». Володимир В’ятрович
15:30 — 16:50 «Формування кордону радянської України: наміри, обставини, результати». Геннадій Єфіменко
17:00 — 18:30 Дискусія про політику історичної памяті у Польщі та в Україні. Ян Пєкло, В. В'ятрович, К. Галушко.
РОЗКЛАД
ЄВРЕЙСЬКИХ ДНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ СЕСІЇ
Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери 1)
30 січня
13:00 — 14:30 «Три історії Галичини» фільм
14:30 — 15:30 «Що таке «„публічна історія“»». Володимир Склокін
15:40 -16:50,«Гібридна війна: нові формати «реал-політік»». Євген Магда
17:00 — 18:20, «Українці, поляки та євреї. Спільна спадщина Речі Посполитої». Лукаш Коссацкі-Литвин
31 січня
13:00 — 14:00, «Міфи про українські національні символи». Андрій Гречило
14:00 — 15:20, «Міжетнічні взаємини та спогади про Голокост на основі усноісторичних досліджень Меморіального музею «Територія Терору»» Андрій Шиманський
15:30 — 16:50, «Єврейська культурна спадщина на території України». Мейлах Шейхет
17:00 — 18:30, Дискусія: Роль єврейства у новітній історії України: міжетнічні взаємини, конфлікти, пошуки історичного консенсусу. за участі М. Шейхета, Р. Забілого, Л. Коссацкі-Литвина