Ilkiv_OУ неділю, 1 березня, о 13.00 у приміщенні кінолекторію на другому поверсі Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» відбудеться зустріч із Ольгою Ільків – зв'язковою «Роксоляною» Головного Командира УПА Романа Шухевича.

Її особиста доля надзвичайно драматична: багатолітня політув'язнена радянських тюрем після 14 років неволі спромоглася знайти своїх дітей, яких окупаційна влада помістила до дитячого будинку під зміненими іменами та прізвищами.

 

70 років тому поетеса  Ольга Ільків створила славнозвісне  «Повстанське танго».Торік побачило світ друге видання її поетичної збірки «У тенетах двох «закриток», основою котрої став тюремний зошит підпільниці.  Ця збірка своєрідне звернення Ольги Ільків до українського народу від імені тих, що вижили, і тих, що не дочекалися незалежної України.

 

«Я – націоналістка і помру націоналісткою. Я підтримую національний рух, тому що тільки він дає можливість нації, кожному народу мати своє обличчя, свої звичаї, свою культуру, свій хребет. Націоналіст буде боротися до кінця і якщо всі ми будемо прикладом для свого народу, то той народ відновиться, воскресне. Дуже багато є чужих впливів і люди мимоволі піддаються. Ми мусимо стояти на сторожі, аби ворог не забрав нам того, що здобуто кров'ю і муками. Моя зброя – це Слово! Доки буду жити, доти буду воювати своїм Словом», – стверджує  95-річна Ольга Ільків.
Зустріч із Ольгою Ільків у  «Тюрмі на Лонцького»  завершить  музейне відзначення  місяця українських жінок-героїнь. У програмі вечора: реферат Віри Кривицької «Події лютого» та виступ жіночого вокального ансамблю «Золоті літа» під керівництвом Євгенії Матвіїв