Иван_НизовойУ неділю, 26 квітня о 13:00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (м. Львів, вул. С.Бандери, 1) відбудеться вечір «Найвище право – жить одверто», присвячний пам’яті знаного українського майстра красного письменства, борця слова Івана Низового (1942—2011 рр.) .

Іван Низовий – письменник, публіцист, редактор, громадський діяч, автор понад 100 збірок поезій, прози, публіцистики, перекладів, творів для дітей. Лауреат низки республіканських і міжнародних літературно-мистецьких премій, зокрема Олекси Гірника та братів Лепких. Своєю україноцентричною творчістю Іван Низовий утверджував соборність країни. Понад сорок років його творчого й свідомого життя пов' язано з Луганщиною.

На вечорі пам’яті митця слова будуть присутні його дружина і донька, які, залишивши окуповану російськими терористами територію Донбасу, оселились у Городоцькому районі Львівської області. Також на творчий захід завітає онук письменника Богдан, учасник АТО.
Розмова з ними дасть відповідь на низку питань: як бути українським патріотом на Луганщині, як луганцям бути «внутрішньо переміщеними особами» на Львівщині, як, не зрадивши родинного виховання, стати на збройний захист Батьтівщини.

Захід у музеї організовує Городоцька Мала Академія Мистецтв ім. П.Андрусіва з ініціативи Городоцької районної організації «Меморіал» ім. В.Стуса.