ГельУ Львові в середу, 16 березня, о 16.00 у Національному музеї-Меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться вечір пам’яті визначного борця за відновлення української державності Івана Геля, приурочений до 5-их роковин від дня смерті правозахисника.

Згадати світлої пам’яті Івана Геля зберуться його колеги-історики, а також рідні та близькі колишнього радянського політв’язня. Із доповіддю про Івана Геля виступить відомий дослідник дисидентського руху Юрій Зайцев, модеруватиме захід – директор музею Руслан Забілий.

Нагадаємо: Іван Гель відійшов у засвіти у 73-річному вічі 16 березня 2011 року, залишивши по собі нерукотворним пам’ятником з поміж безлічі добрих справ і створення музею у колишньому слідчому ізоляторі КГБ, де сам із іншими дисидентами перебував свого часу під слідством. В останні роки життя Іван Гель читав студентам-історикам спецкурс з історії національно-визвольного руху другої половини XX та входив до складу Наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Його видана посмертно книжка «Виклик системі» побачила світ 2013 року в упорядкуванні й зі вступним словом наукової співробітниці музею Ірини Єзерської.