У понеділок , 5 листопада о 17.30 у Національному музеї-меморіалі „Тюрма на Лонцького” молоді актори із майстерні „Мистецький простір” під орудою режисери Уляни Мороз покажуть документальну драму „Двадцятилітні”, присвячену 70-й річниці створення Української повстанської армії.

У виставі „Двадцятилітні”, створеній на основі інтерв’ю реальних учасників повстанського руху, актори озвучують монологи на діалоги вояків УПА та членів підпілля.

 „Це жива історія живих людей, на екрані ми бачимо їх уже в зрілому віці, натомість актори відтворюють їх в образі двадцятилітніх. Такий підхід дозволяє заадресувати наше сценічне звернення насамперед молодому поколінню, а документальний жанр вербатіму – дає можливість використати цікаві історичні документи. Так, у канву вистави лягли розповіді Любомира та Дарії Полюг, Марії Дужої, Дмитра Хомина та інших”

розповіла режисерка Уляна Мороз, якій для створення сценарію довелося прослухати понад 100 годин спогадів різних людей.

 Прем’єра „Двадцятилітніх” відбулася на свято Покрови 14 жовтня у підземеллі церкви Преображення у Львові. Та, оскільки чимало персонажів вистави були свого часу під слідством саме у тюрмі на Лонцького, то другий показ режисерка Уляна Мороз імпровізаційно адаптувала до автентичних „декорацій”, якими слугуватимуть стіни в’язничних камер. Це емоційно підсилить кожне слово документальної драми, що розкриває почуття людей, котрі молодими поринули у вир боротьби за українську незалежну державу.