АФІША-22червняУ Львові, в понеділок 22 червня о 18.00 в приміщенні Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбудеться мистецький проект «Поміж зорями й хрестами…».

Автор і режисер мистецького проекту «Поміж зорями й хрестами…» поетеса Юлія Курташ-Карп, присвятивши музично-поетичне дійство до роковин масових розстрілів в’язнів у тюрмах НКВД в Західній Україні наприкінці червня 1941 року, поєднала віршами події минулого й теперішнього.

У концерті-реквіємі візьмуть участь струнний квартет «Collegium Musicum» у складі Петра Тітяєва (скрипка), Христини Лавренів (скрипка), Наталії Гайдамахи (альт) та Оксани Литвиненко (віолончель), а також Наталки Криничанки (вокал) та історичні реконструктори із Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

Нагадаємо, репресії радянської влади у 1939—1941 рр. були спрямовані проти незгідних, незалежно від їхньої національності. До категорії ворогів радянської влади були призначені особи, що не «вписувалися» в радянський канон соціального стану та причетні до антивладної діяльності. Відтак серед заарештованих опинилися поляки, українці, євреї та інші, які не поділяли політики радянської влади з будь-яких міркувань. За звітом начальника тюремного управління НКВД УРСР заступникові НКВД СРСР та начальникові тюремного управління НКВД СРСР «Про евакуацію в’язнів з тюрем Західної України та інших областей УРСР» від 12 липня 1941 р., у Львові протягом 22-28 червня 1941 р. було знищено 2 464 ув’язнених осіб. Всі документи та архіви у в’язниці спалено за винятком журналів обліку в’язнів та карток обліку цінностей. Збережені документи направлено до Києва. Натомість сучасні підрахунки науковців оцінюють кількість жертв у Львові протягом 22-28 червня 1941 р. приблизно в 4 000 осіб. Отже, загиблі в’язниці № 1 — 1681 особа становить 42% від усіх розстріляних в’язнів тюрем Львова.