Znaidy-prew18 травня о 18.30 до Міжнародного дня музеїв у Національному музеї меморіалі «Тюрма на Лонцького» у Львові київський фотохудожник Олександр Тимошенко особисто відкриє авторський проект «Знайди себе, знайди своїх», присвячений хроніці подій Революції Гідності, активним учасником котрої він був у 2013—2014 рр.

Основу виставки становить сотня кольорових світлин із Майдану, які хронологічному порядку висвітлюють події Революції Гідності, решта матеріалів проекту демонструється у слайд-шоу та відеопроекції.

63-річний Олександр Тимошенко не просто репортер, котрий зафіксував унікальну історичну подію, а справжній Герой Майдану. Надзвичайно важкий іспит для України, коли її громадяни українці продемонстрували свою європейськість, гідність і прагнення до свободи, фотограф пройшов разом зі своїми побратимами від 26 листопада 2013 р. по 18 лютого 2014 р. Як професійний фоторепортер і фотохудожник з вагомими досягненнями, упродовж всього часу протистояння на вулицях Києва він уклав свій фото літопис народного опору. Два поранення, отримані на вулиці Інститутській 18 лютого 2014 р. не дозволили йому відзняти страшну, мужню, але переможну кульмінацію.

«Після тривалого лікування в госпіталі та реабілітації я опрацював архів своїх зйомок (59 Гбт) та передав його в Головне слідче управління Генеральної прокуратури України. Як постраждалий від неправомірних дій співробітників міліції журналіст виступаю свідком у кримінальній справі зі своїми більше ніж 2-ма тисячами файлів фото та 142 відеокліпами», — розповідає Олександр Тимошенко.

Виставку Олександра Тимошенка «Знайди себе, знайди своїх» можна відвідати упродовж місяця щодня від 10.00 до 19.00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» на вул. С.Бандери, 1 у Львові. Вхід Вільний!

Довідка

 

До річниці початку Революції Гідності, за сприяння Міністерства культури України, Національної спілки фотохудожників України, Культурологічного центру Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Міжнародної неурядової організації волонтерів «Зірки всесвіту» (Японія) Олександр Тимошенко на власні кошти започаткував проект, презентація якого відбулася 28.12.2014р в Києві в галереї «Печерська».  

 

Згодом  виставки Олександра Тимошенка «Майдан – фортеця духу»  демонстрував Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»,    «Пам’яті Небесної Сотні» —  Український дім ,  «Знайди себе, знайди своїх» –  Хмельницький музей фотомистецтва.

 

Олександр Тимошенко у лютому 2015 р. розмістив  в мережі Facebook для ознайомлення громадськості й передав до архіву  Українського інституту національної пам’яті 1953 цифрових фото подій Революції Гідності та  відеоінтерв’ю тривалістю 2 години.