Kovch-sУ п’ятницю, 25 березня, о 12.00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться поминальний захід до роковин смерті отця Омеляна Ковча, котрий у роки нацистської окупації потрапив до слідчого ізолятора гестапо за порятунок євреїв і загинув у таборі смерті Майданек.

Отець Омелян Ковч беатифікований 27 червня 2001 р. у Львові під час Божественної Літургії у візантійському обряді за участю папи Івана Павла ІІ. 24 квітня 2009 р. блаженний Омелян Ковч був проголошений покровителем пастирів Української Греко-Католицької Церкви. Тоді ж з Майданка до Одеси привезли прах, що залишився від людей, чиї тіла нацисти спалили в крематоріях. Цей попіл УГКЦ ухвалила вважати мощами блаженного священомученика.

Під час меморіального заходу у «Тюрмі на Лонцького» громадські діячі й активісти запалять лампади й покладуть квіти до хреста на подвір’ї колишньої в’язниці, священик церкви св. Ольги і Єлизавети о. Ігор відслужить панахиду за о. Омеляном Ковчем й іншими жертвами тоталітарних режимів. У програмі заходу також відбудеться перегляд документального фільму «Парох Майданка», а рідні о. Омеляна Ковча та охрещені ним миряни поділяться спогадами про жертовного слугу Божого.