Фронтмен гурту «Плач Єремії» Тарас Чубай у четвер, 5 вересня о 21.00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» виконає авторські композиції на слова свого батька під час нічного мистецького дійства «Грицько Чубай. П’ятикнижжя: поезія, живопис, театр тіней, музика та перформанс».
З нагоди видання «П’ятикнижжя» Грицька Чубая, що стане однією із головних літературних подій осені та XX Форуму видавців у Львові, донька одного із найяскравіших українських поетів 60-70 років XX ст. Соломія Чубай зніціювала мистецький проект, який розпочнеться відкриттям «дисидентської камери» Грицька Чубая у колишньому слідчому ізоляторі КГБ, де поет перебував на допитах.
Простір келії ув’язненого митця наповниться виставкою картин Юлії Долинської та відеоартом Романа Федюка, а у тюремному подвір’ї відбудуться пленерні вистави Театру тіней «Див» за участю «Фідель тріо-квартет», під акомпанемент якого вірші поета читатимуть Микола Рябчук, Мар’яна Савка, Віктор Неборак, Остап Сливинський та діти Грицька – Тарас і Соломія. Спогадами про чоловіка поділиться іспанський філолог Галина Чубай.
Вхід до музею – вільний!
Довідка
У «П’ятикнижжі» Грицько Чубай (23.01.1949 – 16.05.1982) – можливо, навіть більше, ніж поет. Через трохи більше ніж тридцять років після його смерті очевидно, що ця людина мала вирішальний вплив на розвиток не лише української літератури, а й українського мистецтва загалом. Назва видання – авторський задум Грицька Чубая. Попри те, що за життя поета не було видано жодної його збірки, він створив рукотворне «П’ятикнижжя» у двох примірниках. Надрукував на друкарській машинці, переплів, доповнив своїми рукописними шрифтами та зауваженнями. До його самвидаву увійшли 5 збірок: «Постать голосу», «Вертеп (поема)», «Відшукування причетного (поема)», «Плач Єремії» та «Світло і сповідь». Від авторського машинопису нове «П’ятикнижжя» у поліграфічному виконанні відрізняється графігним оформленням Романа Романишина та додатками: передмову до збірки написав поет Кость Москалець, післямову у вигляді листування з померлим другом — Олег Лишега . Крім того, до цієї збірки увійшли Чубаєві фотографії, факсиміле автографів, есклібрис та листи, — усе це публікується уперше.