Німецька армія у ЛьвовіНауковий семінар

“Перебування частин німецької армії у Львові в першій половині 1944 року”

23 квітня 2013 року

о 17.00

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»

(Львів, С.Бандери, 1)

 

Історик Олеся Ісаюк представляє на обговорення свої останні дослідження періоду німецької окупації. Йтиметься про перебування частин німецької армії у Львові в першій половині 1944 року.

Як розташовувалися відділи Вермахту у Львові? Що турбувало німецьке командування? З якими проблемами зіткнулися німецькі військовики? Що їм загрожувало? Як складалися стосунки з місцевим населенням? Про все це розповідають накази по гарнізону Вермахту періоду весни – літа 1944 року, збережені у фондах Державного архіву Львівської області, які опрацювала Олеся Ісаюк.

“Німецька окупація переважно асоціюється з Гестапо та СС, причому власне армія нацистської Німеччини залишається «поза кадром» масового сприйняття, – розповідає дослідниця. – Про Вермахт здебільшого говорять в контексті бойових дій 1941 року. Тим часом у Львові відділення Вермахту перебували не тільки кілька тижнів літа 1941 року, а й з березня до липня 1944 року. На цей час солдати стали частиною нашого міста. Прикметно, що Вермахт вже не був тією могутньою силою, яка здобувала перемогу за перемогою, навпаки, це була стомлена постійним відступом армія, зосереджена на власних клопотах”.

Олеся Ісаюк (25 років) – історик Національного музею “Тюрма на Лонцького”, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху, докторант Університету Марії Склодовської-Кюрі (Польща). Досліджує історію національного опору окупантам у 1939 – 1945 роках, режим нацистської окупації у Західній Україні 1941 — 1944 та взаємовідносини легального сектору і підпілля. Автор низки наукових статей (в Україні та за кордоном), веде авторську колонку для “Україна incognita” (“День”), дописує в журнали “Український тиждень”, “Країна”, а також для Історичної правди.

Запрошуємо до дискусії істориків!