showimageУ Львові 20 жовтня о 16.00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться лекція науковця із Ізраїлю д-р Флоренс Люксенберг-Айзенберг «Історичні аспекти причин і наслідків Голокосту в Україні».

Лекцією «Історичні аспекти причин і наслідків Голокосту в Україні» д-р Флоренс Люксенберг-Айзенберг вшанує пам’ять жертв нацистської окупації України і приурочить зустріч із українськими слухачами  до відзначення 75-их роковин масових розстрілів у Бабиному Яру під Києвом.

 

«Для мене важливо висвітлювати  такі  питання, як впливи тоталітарних режимів на деструкцію соціального ладу та впровадження ідеологій, не сумісних із гуманітарними засадами та міжнаціональними стосунками. Практичним застосуванням цих суто наукових досліджень може стати пошук шляхів подолання наслідків Голокосту єврейського народу та репресій проти корінних народів Галичини, порозуміння в площині міжнаціональної гармонії, базованої на глибшому осягненні спільних страждань від руйнівної ідеології німецького націонал-соціалізму», — пояснює » д-р Флоренс Люксенберг-Айзенберг.

 

На думку д-р Флоренс Люксенберг-Айзенберг «Голокост стоїть окремо як застереження – як жорстоке попередження про небезпеку для самого нашого існування як людей, як нагадування нам не зраджувати фундаментальним принципам, першим і найважливішим серед яких є толерантність і сприйняття тих, хто відрізняється від нас. Приниження, заперечення правди та байдужість не лише применшують спустошення, що супроводжувало його, але й принижує гідність всього людства».

 

Ініціаторами заходу виступили Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та Науковий центр дослідження юдаїки ім. Ф.Петрякової.

 

Лекція відбудеться 20 жовтня о 16:00 за адресою: м.Львів, вул. С. Бандери , 1 ( вхід з вул... К.Брюллова).

Вхід до музею на лекцію – вільний!

 

Довідка

 

Д-р Флоренс Люксенберг-Айзенберг народилася в Канаді, живе в Ізраїлі. Вона займається дослідженням Голокосту та викладає в Академічному коледжі Зефат на півночі Ізраїлю.

 

2011 року разом зі своєю товаришкою та колегою д-р Анною Хансен відвідала 13 місць, пов’язаних із подіями Голокосту, в 4-х країнах і 9-ти містах Європи. Метою поїздки  було завершення дослідження на основі фактичного матеріалу та  місцях скоєння звірства. «Захист правди – відкидання заперечення: виклик упорядкування та збереження меморіальних місць подій Голокосту з метою збереження автентичності та увіковічення пам’яті»  - тема її дисертації. що присвячена дослідженню та упорядкуванню цих 13-ти місць, пов’язаних із подіями Голокосту.

 

2013 року п. Люксенберг-Айзенберг захистила дисертацію та отримала ступінь доктора філософських наук в університеті Західної Тімішоари в Румунії. Вона відвідала також навчальні та дослідницькі заклади, включаючи Центр Голокосту в Києві,  провівши перед тим 70 інтерв’ю.


Дослідниця і далі вивчає події, пов’язані із Голокостом, друкується в газетах, журналах, бере участь в семінарах, навчальних подорожах, виступає з лекціями ( у т.ч. і ї в Яд Вашем).  Як захисник охорони місць, пов’язаних із подіями Голокосту та запеклий супротивник заперечення Голокосту та ксенофобії вона вважає себе речником від імені загиблих, її називають свого роду  «послом»  тих, хто опікується  збереженням місць скорботи в Європі.