Докази існування одного з найбільших нацистських концтаборів у роки Другої світової війни саме у центрі Львова наводять гості та експерти «Історичної правди з Вахтангом Кіпіані» на ZIKу. Тим часом на місці тортур процвітають готель і банк.
Фотографії та документи розклав на столі директор музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий. Каже, відомо про 6 утікачів з концтабору на цитаделі, яких упіймали і розстріляли у дворику на Лонцького. Скільки ж людей перебували у самому концтаборі – Stalag-328 «Tsutadell» – достеменно не відомо. За різними даними – від 140-а до 280-ти тисяч осіб.
Ці страшні цифри дають історикам підстави говорити про те, що концтабір у Львові у 1941—1944 роках можна ставити на один рівень з Бухенвальдом та Аушвіцом.
У таборі в різні роки, крім червоноармійців, перебували французи, бельгійці та італійці. Територія охоплювала понад 20 гектарів, на яких розміщувалось більше десятка споруд: бараки для полонених, будинок начальника табору, лазарет, їдальня та, навіть, майстерня з пошиття одягу і взуття.
Гість програми розповів, як придушувались повстання на таборі, чому у знущаннях були винні не лише нацисти, а й радянська влада, і чи варто на тому місці утримувати готелю.
Більше дивіться у єдиному у вітчизняному телепросторі інформаційно-аналітичному альманасі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щонеділі в ефірі каналу ZIK, о 23:05).
Джерело ЗІК
Додано 16.06.2014