tn226 і 27 листопада Асоціація музеїв і галерей м. Львова запрошує зацікавлених на дві публічні зустрічі, під час яких ітиметься про важливість специфіки донесення до дитячої аудиторії відомостей про складні психотравматичні сторінки історії, а також про розвиток музеїв у пострадянських країнах.

На першу зустріч 26 листопада о 14.00, що її у співпраці з Асоціацією організовує Львівський музей історії релігії, запрошено доповідачем засновника Асоціації музеїв і галерей Зеновія Мазурика. Відомий вітчизняний теоретик музейної справи розповість про Міжнародну наукову конференцію у в Тбілісі “Проблеми та перспективи розвитку музеїв в постсовєтських країнах» та власні спостереження за досвідом грузинських колег.

27 листопада о 16.00 Асоціація музеїв і галерей запрошує відвідати зустріч на тему «Як говорити з дітьми про складне: травматичний досвід, конфлікти, війну, толерантність», яка відбудеться у приміщенні Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

«Ми пропонуємо обговорити актуальну тему: як ми розповідаємо дітям та підліткам в музеях про складні питання нашої історії і сьогодення, про питання минулого і теперішнього, що не можуть мати простих відповідей. Плануємо розмову про те, як і з якого віку ми можемо говорити дітям про війни, міжнаціональні конфлікти та політичні репресії і яким чином. Міркуватимемо разом про те, чи не веде це до травмування дітей; чи «чорно-біла» подача інформації є об'єктивною реальністю чи вимушеним кроком; як ми розповідаємо про героїв, а як про ворогів. Це тільки приблизний перелік таких складних питань, він може бути розширеним. Формат нашої зустрічі не передбачає представлення академічних доповідей, ми запрошуємо до обміну досвідом, порадами, зауваженнями. Насамперед прагнемо діалогу, а не дискусії між представниками «історичних шкіл», чи музеїв різних профілів, чи то музейних працівників, погляди яких радикально різняться. Сподіваємось, що така зустріч стане початком подальшої співпраці та нових зустрічей», — зауважила очільниця відділу Львівського музею історії релігії Надія Полянська.