14 вересня, п'ятниця

19:00 — 20:00

Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» (2-й поверх),

вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова)

В колишній в'язниці НКВД і Гестапо – “Тюрмі на Лонцького”, яка є місцем, де розгортаються події роману Оксани Забужко “Музей покинутих секретів” та книг Володимира В'ятровича “Історія з грифом “Секретно” відома письменниця та історик розмовлятимуть про таємниці минулого, творчості та архівів.

Розмову на перехресті історії та літератури в рамках 19 Форуму видавців «Музей відкритих секретів» модеруватиме журналістка ТВі Юлія Банкова.
Які секрети треба було відкрити, щоб з'явився “Музей покинутих секретів”? Н

аскільки популярною є в світі історична проза?
Що більше впливає на формування уявлення про минуле: історичне дослідження чи художня література? Які сюжети української історії найбільше надаються до втілення в літературі?
Чи потрібно переписувати історію і чи можна зафіксувати минуле? Чи ідеї, які формували минуле століття, можуть змінювати теперішню реальність, чи їх варто сприймати лише як музейний експонат?
Наскільки добрий історик має стати письменником і наскільки добра письменниця має бути істориком? Якщо конструювати альтернативну історію – коли і який українцям слід було зробити інший крок, щоб ХХ століття було інакшим?
На ці та інші питання впродовж години спробують дати відповіді сучасний класик української літератури Оксана Забужко та історик, який розсекретив архіви КҐБ Володимир В'ятрович.Організатори: Центр досліджень визвольного руху, Національний музей-меморіал “Тюрма на Лонцького”