У Львові 3 вересня продовжується показ документально-історичних фільмів про визначні події історії України та стрічок, які формують історичну пам’ять українців.

hitler-stalin

 

Йдеться про фільми із циклу «Історія в кадрі» в рамках реалізації спільного проекту Громадського руху «Зарваницька ініціатива», Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», ГО «Громадська варта» та Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, повідомили в «Зарваницькій ініціативі».

Покази відбуватимуться щосереди з 15-00 до 16-00 у приміщенні Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки (читальний зал) за адресою: м. Львів, просп. Шевченка, 13.

Зокрема, у середу, 3 вересня, демонструватимуть фільми «Між Гітлером і Сталіним» (2003).

Довідка.

«Між Гітлером і Сталіним» (2003).

Жанр: Документальний, історичний

Країна: Україна

Мова: українська

Тривалість: 00:57:37

«Між Гітлером і Сталіним: Україна в Другій світовій війні, незвідані сторінки історії» (англ. «BetweenHitlerandStalin: UkraineinWorldWarIITheUntoldStory»)– документальний фільм, знятий на замовлення Україно-Канадського дослідницько-документаційного центру американським режисером українського походження Святославом Новицьким.

Фільм присвячений пам’яті тих, хто боровся за свободу України, пам’яті десяти мільйонів украінців, які загинули на війні, памяті незліченних жертв комуністичних репресій та двох з половиною мільйонів україинців-остарбайтерів. Цей фільм – знак пошани всім, хто пережив нацистське і більшовицьке поневолення України в двадцятому столітті.

Стрічка спирається на нові архівні матеріали, секретні документи, досі непоказні зйомки та свідчення очевидців. Створенню фільму передувала кількамісячна робота в архівах України, зокрема, з фото- та відеоматеріалами. Аналізують події та коментують роль України у Другій світовій війні у стрічці провідні західні науковці – Збігнев Бжезинскі, Норман Дейвіс, Роберт Конквест та Джон Армстронг.

Джек Пеленс (JackPalance), видатний голівудський актор українського походження, лауреат премії «Оскар», начитував текст англомовної версії фільму.

Прем’єра оригінальної, англомовної, версії фільму «Між Гітлером та Сталіним: Україна у Другій світовій війні» відбулася у вересні 2003 року в Торонто. Стрічка була відзначена на Конкурсі Фільмів та Відео (Нью-Йорк, США) та демонструвалася на 4-ому Міжнародному фестивалі документальних фільмів в Стокгольмі (Швеція).

Режисер: Святослав Новицький

Випущено: Канада