kryvavi-sovyety-afisha-16-03-2013

У суботу, 16 березня про роль документального історичного кіно у відновленні національної пам’яті, історичній просвіті та руйнуванні ідеологічних міфів Радянського Союзу дискутуватимуть у «Тюрмі на Лонцького». Дискусія «Роль кінематографу в руйнуванні радянських історичних міфів» з участю львівських культурологів, журналістів та громадських діячів розпочнеться о 17:00.

Модератор дискусії — координаторка проекту музейного кінолекторію, лауреатка премії ім. Ірини Калинець та заступниця директора Музею Вікторія Садова.
Гості та учасники заходу зможуть переглянути цікаві і різнопланові стрічки мандрівного фестивалю «Криваві совєти», показ яких розпочнеться о 12:00.

Програма кінопоказу:
12:00 — «Радянська історія»
13:20 — «Вишневі ночі»
15:10 — «Українська революція»
16:00 — «Стеком і шаблею»

Фестиваль фільмів, що руйнують радянські міфи, стартував у Києві 23 лютого з ініціативи громадськості та діячів культури Івана Канівця (режисер фільмів «Українська революція» та «Тризуб Нептуна»), Олеся Донія (голова мистецького об’єднання «Остання барикада»), Василя Портяка (сценарист фільмів «Вишневі ночі», «Нескорений», «Стеком і шаблею»), Михайла Ткачука (режисер, продюсер, член НСКУ, лауреат національної премії імені Т. Шевченка), Андрія Приймаченка (режисер, оператор, ініціатор проектів «Видиво», «Ми»), Сергія Архипчука (режисер-постановник Київського національного академічного театру опери та балету).

Фестивальні покази вже відбулися у Харкові, Дніпропетровську та Івано-Франківську. Демонструватимуть цю програму також у Луцьку, Запоріжжі, Рівному та інших обласних центрах України.

Організатори: Молодий народний рух, Національний музей «Тюрма на Лонцького».

Показ фільмів здійснюється з просвітницькою метою.

Вхід на перегляд та обговорення — вільний!