Містика-ОУН-Лонцького«Від містики до політики: розвиток ідеології та програми ОУН» — з такою публічною лекцією в рамках святкування 71-ї річниці УПА виступить історик, дослідник визвольного руху Володимир В’ятрович.

13 жовтня, неділя

13.00

Музей-меморіал «Тюрма на Лонцького»

(вул. С. Бандери, 1, вхід з вул. К. Брюллова)

Кандидат історичних наук, автор кількох монографій з історії визвольного руху розповість про те, як формувалася ідеологія Організації українських націоналістів, що стала ідейною платформою визвольної боротьби УПА.

«ОУН була основою визвольного руху: проголосила в червні 1941 року відновлення української держави та очолювала багатолітній спротив нацистському та радянському тоталітаризмам. Від початку 1920-х років, коли термін «український націоналізм» починає входити в суспільно-політичний дискурс українців, до 1950 року, коли ухвалено остаточний варіант програми ОУН, — ці роки були часом пришвидшеної модернізації всього світу і українського суспільства зокрема. Гнучкість ідейно-політичних засад ОУН була тим чинником, що забезпечив організації провідну роль в українському визвольному русі 1920—1950-х років», — розповідає дослідник.

Довідка:

Історик Володимир В’ятрович (36 років) у 2008—2010 роках очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КҐБ. У 2010—2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор шести книг з історії визвольного руху. Працює в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», очолює вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».