1 листопада співробітниці Національного музею – меморіалу «Тюрма на Лонцького» заступниця генерального директора з просвітницької роботи Вікторія Садова та наукова співробітниця музею, кандидатка історичних наук Олександра Чура взяли участь у святковому заході «100-річчя ЗУНР», яке відбувалося у Львівському автомобільно — дорожньому Коледжі.
Вікторія Садова розповіла студентам коледжу про передумови та причини створення Української національної Ради та проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.
Розповідаючи про героїчні подвиги Українських січових стільців на шляху відновлення української державності доповідачка розповіла про життєвий шлях членкині УСС, легендарної учасниці штурму гори Маківка, вченої Олени Степанів-Дашкевич. Олена навчалася у Львові в Першій дівочої гімназії, захоплювалася спортом, літературою та мистецтвом. У 1910 р. вступає до семінарії Українського педагогічного товариства та до організації «Пласт». У Львівському університеті вивчає географію та історію. З початком Першої світової війни йде доброволкою до стрілецького війська. Брала участь у боях під Комарником, на Маківці та під Болеховом. За виявлену звитягу нагороджена в листопаді 1914 р. Срібною медаллю хоробрості ІІ ступеня і 14 березня 1918 р. Військовим хрестом Карла.
Після битви під Болеховом потрапляє до полону, 4-місячним етапом — до Ташкента. У ташкентському таборі вивчає французьку та англійську мови, математику. Повернувшись, продовжує брати активну участь у військово-політичному життя Галичини: разом з іншими старшинами готувала Листопадовий Зрив, боролася за українську владу у Львові і за його межами. Як четарка УГА пройшла бойовий шлях від Львова до Староконстянтинова. Працювала референтом преси в держсекретаріаті закордонних справ ЗУНР.
У 1919 р. продовжила навчання у Віденському університеті, де отримала ступінь доктора філософії. З поверненням до Львова Олена Степанів стає членом НТШ, працює на педагогічній, кооперативній, статистичній та науковій нивах. Публікує дослідження «Сучасний Львів». Після війни – на викладацькій та науковій роботі.
20 грудня 1949 її арештовували радянські репресивні органи. Під слідством була в тюрмі на Лонцького, опісля – ув’язнена в мордовських таборах ГУЛагу. У 1956 повернулася до Львова, оселившись із сином Ярославом Дашкевичем у будиночку на вул... Козацькій, 11-а. Померла від невиліковної хвороби 11 липня 1963 р, похована на Личаківському цвинтарі. Ще за життя Олена Степанів-Дашкевич була визнана національною героїнею.
Під час заходу, в знак вшанування подвигу українських воїнів, студенти коледжу спільно із музейними працівниками, виготовляли синьо-жовті кокарди.
Довідка: Листопадовий чин — українське повстання, організоване в ніч з 31 жовтня на 1листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців у Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (названої згодом «Західноукраїнська Народна Республіка») на землях, на які вона обґрунтовано претендувала. У результаті утворилася держава площею 70 тис. км², що викликало невдоволення Польщі, яка розв'язала українсько-польську війну 1918—1919 років для захоплення Галичини.