Мистецький проект у жанрі стрит-арту  на історичних мурах «Тюрми на Лонцького» відкрили в поминальні дні, коли громада згадує жертв масових розстрілів 22-28 червня 1941 року.

 

Авторка екстерє’рної виставки «Обірвані сторінки» — магістрантка Львівської національної академії мистецтв Анна Данчишин наголошує, що метою проекту є вшанування пам’яті загиблих.

Випускниця кафедри графічного дизайну не вперше творчо переосмислює історичний наратив, представлений у музеї-меморіалі. Попередньо вона брала участь у колективному проекті «Камера», експонуючи авторські плакати.

Актуальна пропозиція мисткині полягає у вигляді стіни пам’яті, вкритої друкованими постерами, які слугують ілюстрацією до трагічних подій.

Постери, ритмічно закомпоновані на квадро, варіюються у кольорах (білий, червоний, чорний). Сюжетами для створення графічних зображень слугують музейні артефакти: грати, дверні вічка, тюремні вишивки з квітковими орнаментами тощо.

Доповнили виставку інсталяція площинних фігур на в’зничному подвір’ї та перформенс «Обірвані сторінки» з використанням календаря червня 1941 року.