IMG_1877Руслан Забілий розповів про Україну, як епіцентр протистояння у часі Другої світової війни, маловідомі факти, приховані дані про втрати серед українців.

Ольга Зброжко провела майстер-клас з виготовлення фетрових маків для студентів.

Цей захід відбувався у рамках відзначення вшанування пам’яті всіх загиблих у війнах та збройних конфліктах.
Нагадуємо, що червоний мак є європейським та українським символом пам’яті жертв Першої та Другої світових воєн. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. У зв’язку з трагічними подіями останнього року трактуємо її й як символ пам’яті за загиблими у війні на Сході країни.
Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн квітки розроблено харківським дизайнером Сергієм Мішакіним за сприяння Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Графічне зображення символу є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі.
Важливо прищепити молодому поколінню усвідомлення, що жодні геополітичні досягнення, здобуті внаслідок воєн не варті ні одного втраченого людського життя, а непереможним є той народ, котрий пам’ятає своє минуле і своїх героїв.

IMG_1865
« 1 of 19 »