30-31 березня 2017 року у Рівному відбувалася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Національні меншини і колективна пам’ять титульних націй: дилеми (не)забуття».
Старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ігор Дерев’яний виступив з доповіддю на тему: «Події у Львові на початку нацистсько-радянської війни (червень-липень 1941 р.) в українсько-єврейському конфлікті пам’ятей: конструювання стереотипів, історична ретроспектива та перспективи подолання». Під час доповіді головну увагу було зосереджено на проблемах ретроспективи подій масових розстрілів у в’язниці НКВД № 1 м. Львова протягом 22-28 червня 1941 та подіях єврейського погрому 30 червня-1 липня 1941 р., їх впливу травматичного досвіду на формування історичних пам’яті та стереотипів, а також впливу «політики забуття» та імплементація історичних міфів протягом повоєнного періоду. Особливе місце в доповіді мала тематика подолання негативного впливу травматичної пам’яті в суспільстві та роль у цьому процесі музею.
Організаторами конференції є Центр студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка», Український центр вивчення історії голокосту, Рівненський державний гуманітарний університет та Фонд імені Рози Люксембург.
Детальніше про конференцію тут: http://mnemonika.org.ua/2017/04/06/konference2017/