До 70-ої річниці масових розстрілів у «Тюрмі на Лонцького» 26 червня 2011 р. музей у колишній катівні облаштував спеціальне приміщення, де кожен охочий зможе залишити згадку про родичів, що стали жертвами тоталітарних режимів.

Перші експонати до «народного меморіалу» надійшли 22 червня під час велелюдних поминальних заходів, приурочених до відзначення початку радянсько-німецької війни.

Киянка Галина Демиденко, яка приїхала до Львова зі столиці України спеціально на мітинги вшанування пам’яті жертв війни і тоталітаризму, привезла портрет свого стрийка Василя Михайловича Костюка, який загинув у Дем’яновому Лазі на Івано-Франківщині. Цей портрет Галина Демиденко залишить у музеї «Тюрма на Лонцького».

Іще один учасник панахиди у музеї «Тюрма на Лонцького» Анатолій Даниленко з Оброшина запропонував помістити в «народному меморіалі» відомості про українського письменника-дисидента Михайла Масютка, який залишив спогади про своє ув’язнення в «Тюрмі на Лонцького» у таких автобіографічних книжках, як «Химера» та «У полоні зла».