1284372680_11 вересня о 13:00 до дня початку Другої світової війни до вашої уваги фільм Михайла Ромма «Звичайний фашизм».

Автори сценарію Михайло Ромм, Майя Туровська, Юрій Ханютін. Оператор Герман Лавров. Композитор Алемдар Караманов. Кінокомпанія «Мосфільм».

Тривалість 138 хв .

У фільмі використані трофейні хронікальні матеріали з кіноархівів міністерства пропаганди нацистської Німеччини та особистого фотоархіву Гітлера , а також численні аматорські фотографії есесівців.

«З величезної кількості матеріалу ми відібрали те , що здалося нам найвражаючим , що дає можливість разом з вами поміркувати,» — казав режисер про мету фільму.

Фільм Михайла Ромма продовжує традицію документалістики створення оригінальних монтажних кінофільмів із кінохроніки іншої держави. Режисер скористався німецькими архівами, архівами повоєнних антифашистських організацій та архівом фотознімків, вилучених у німецьких військовослужбовців. Ромм майстерно застосував виразові засоби монтажу, музичного оформлення , публіцистичної мови для характеристики нацистського режиму. Саме за рахунок контрапункту хронікальних кадрів, закадрового мовлення (розмовний характер коментаря, який проявляється у синтаксисі , лексиці , інтонаціях , став однією з головних відмінних ознак фільму) і музики стрічка справляє настільки сильний емоційний вплив на глядача...

Учень Михайла Ромма режисер Вадим Абдрашитов наголошував, що «Звичайний фашизм» проголошує гуманістичні ідеї, розкриваючи сутність не тільки нацистського режиму, а й тоталітарних режимів взагалі, демонструє принципи роботи тоталітарної пропаганди , моделі поведінки натовпу.

Фільм отримав приз «Золотий голуб » і нагороду кінокритиків на VIII міжнародному кінофестивалі документальних фільмів у Лейпцизі.

Складається із розділів:

1. Розділ перший
2. «Майн Кампф», або Як обробляють телячі шкури
3. Кілька слів про автора
4. А в цей час...
5. Культура Третього рейху
6. Велика національна ідея в дії
7. Айн фольк. Айн Рейх. Айн фюрер.
8. Про себе
9. Мистецтво
10. «Ми належимо тобі ... »
11. Адже була інша Німеччина
12. «З масою треба поводитися, як із жінкою»
13. «Фюрер наказав — ми виконуємо»
14. Звичайний фашизм
15. Кінець Третьої імперії
16. Розділ останній, незавершений...