У неділю, 15 лютого, о 13.00 у музейному кінолекторії відбудеться перегляд і обговорення програми із двох фільмів, що розповідають про життя і боротьбу відомих українських патріоток- Ольгу Басараб та Олену Телігу, замучених під час слідства у тюремних камерах відповідно 1924 та 1942 років.
«Життєві правила і трагічна смерть великої українки Ольги Басараб»
«Історична правда» із Вахтангом Кіпіані на телеканалі ZIK
В історію визвольних змагань ім’я Ольги Басараб увійшло в надзвичайно трагічних обставинах – Ольгу було знайдено повішеною в тюремній камері. Це був чи не єдиний подібний випадок у великому переліку польського судочинства над українськими революціонерами.
Ольга Басараб походила із відомого священичого роду Левицьких. Її біографія була нетиповою для жінки того часу – Ольга змалку навчалась в дівочій школі у Німеччині, ліцеї Українського інституту для дівчат у Перемишлі та курсах Віденської торгової академії. Після повернення до Львова, Ольга розпочинає працю в українському банку «Дністер», «Земельному Гіпотечому банку», а також стає членом Головного відділу львівської «Просвіти» та Товариста «Сокіл-Батько». Власне, свій перший досвід громадської діяльності Ольга здобула ще у столиці Австро-Угорської імперії – будучи ченом Товариства «Січ».
"Приватний лист світові. Олена Теліга"
Телеканал / кіностудія: Перший національний
Режисер: Ірина Шатохіна
Сюжет:
Документальний фільм про відому українську поетесу, члена Організації Українських Націоналістів Олену Телігу.У чому суть цього феномена? Передусім у цілісності характеру Олени Теліги, силі її поетичного таланту та життєвому виборі, який вона зробила усвідомлено, незважаючи на його очевидний трагічний кінець.