У Національному музеї –меморіалі «Тюрма на Лонцького» розпочав свою роботу Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, який входить до мережі кіноклубів Docudays UA. Засновником Кіноклубу є ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Першими відвідувачами цього кіноклубу стали студенти-правники Львівської політехніки, а першою стрічкою — документальний фільм «Ромська мрія».

1-1У Національному музеї –меморіалі «Тюрма на Лонцького» розпочав свою роботу Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, який входить до мережі кіноклубів Docudays UA. Засновником Кіноклубу є ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Першими відвідувачами цього кіноклубу стали студенти-правники Львівської політехніки, а першою стрічкою — документальний фільм «Ромська мрія».

Цикл із чотирьох історій «Ромська мрія» – це дослідження українських документалістів проблем ромів Закарпатської області, які живуть таборовими громадами. Фільм розповідає про Дениса, Мирослава, Діану та Ренату, котрих вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями для інших.

Денис виховувався в інтернаті, тепер він керує у ньому музичним гуртком. Живе у таборі в будинку тещі з дружиною і трьома дітьми. Але на роботу ходить лише в класичних костюмах з краваткою й до блиску начищених черевиках. Денис купив ділянку землі в селі, мріє збудувати там будинок і виїхати з табору.

Мирослав працює в обласній телерадіокомпанії, знімає та веде щотижневу програму для ромів. Теми програм Мирослава охоплюють і спортивні змагання за участю ромів, і роботу ромських організацій, навіть історичні оповіді, які мають пробуджувати повагу до свого народу.

Діані 23 роки, вона мешкає у таборі «Радванка». Мати двох дітей від двох шлюбів не полишає мрії вивчитися й стати професійним хореографом. Діана провадить танцювальний гурток у місцевій ромській школі. Жінка переконана, що нація припиняє своє існування тоді, коли люди перестають виконувати народні танці.
Рената народилася в таборі у Мукачевому. Вона отримала освіту юриста в Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) і переїхала з батьками до міської квартири. Рената стала працювати в центрі правової інформації та консультації, створеному в колишньому будинку батьків дівчини. Уперше в історії мукачівського табору ромів безкоштовно консультує юрист.

Стрічка дала можливість ознайомитись не тільки з історією головних героїв, а й побачити життя ромських громад, їхній спосіб життя, традиції, зрозуміти, що вони у зв’язку з специфікою традиційного менталітету потребують фахового правового захисту.

Глядачі відзначили, що їх вразив бідний та подекуди зовсім не облаштований побут ромів, а також те, як масово у них виникають юридичні проблеми через необізнаність зі своїми правами та в силу їхніх певних національних особливостей. Неодноразово у глядачів виникало бажання назвати ромів циганами, після чого вони визнавали, що також мають стереотипи щодо ромів. Загалом студенти відзначили, що їм дуже сподобався фільм, захопила сила духу головних героїв та бажання змінювати себе і людей із наближчого оточення на краще.

 

1-2

Цей фільм став чудовим наочним прикладом боротьби із стереотипами, утвердженням людської гідності, а також боротьби за права людини.

Засідання кіноклубу відбуваються щопонеділка о 14.00 год. у приміщенні кінолекторію на другому поверсі музею «Тюрма на Лонцького». Вхід вільний.

Запрошуємо відвідати наш кіноклуб та переглянути кращі роботи вітчизняної та світової документалістики!

Нагадаємо, що ще 4 аналогічні кіноклуби для школярів діють у загальноосвітніх школах №№ 2, 28, 38 м. Львова, а також Львівському ліцеї менеджменту.

Прес-служба
ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ»
тел. 243-25-50