Публіцистичний цикл фільмів про штучний голодомор в Україні. До складу циклу входять: «Страх», «Жах», «Гільйотина», «Справа Грушевського».

ЦЕ (саме так — великими літерами!) повинні побачити всі — «і мертві, і живі, і ненарожденні»!.. Це — український фільм жахів, тим жахливіший, що все це було насправді. Фільм тримає у напрузі півтори години: він важко «тисне на психіку»; він примушує хоча б на мить уявити себе жертвою того дикого прояву людської деструктивності та садизму, яким був голодомор. І все це враження дорослого чоловіка без надлишку зайвої рефлексії та з міцною психікою, загартованою щоденною боротьбою за життя.

Голодомор — не тільки українська трагедія, тим паче, що гинули не самі лише українці, а й росіяни, поляки, євреї та решта сущих на той час в Україні. Це така ж загальнопланетарна трагедія, як світові війни, Холокост, Чорнобиль, Хіросіма...

Літопис голодомору студії «Укртелефільм», можливо, не є шедевром кіно- та телемистецтва. Він явно знімався на ентузіазмі та безгрошів’ї, як і все, що у нас робиться дійсно визначне. Там немає спецефектів, «модернових режисерських ноу-хау» та решти «спеціалітетів». Там є жахлива правда буття, тим жахливіша, що, схоже, людство і досі не гарантоване від чогось подібного. Цього цілком достатньо для геніальності.

Випущено: Україна
Рік виходу: 1994—1998
Режисер: В. Георгієнко